Jste zde

Nejčastější dotazy

Jak dlouho trvá terapie?
Některé jiné terapie trvají 4 hodiny. Myslím si, že je to zbytečně dlouhá doba a pro klienta náročné, nejen časově, ale také psychicky. Moje terapie, kterou jsem nazvala Terapie pro šťastnější život trvá 2 hodiny a tato doba se mi nejlépe osvědčila i v praxi.  

Jsou výsledky trvalé?
Ano, výsledky jsou trvalé. Pokud je změna k lepšímu pouze dočasná, znamená to, že nejsou odstraněné všechny příčiny, které způsobují daný problém.

Stačí mi jen jedna terapie?
Každý člověk je jedinečný a také záleží na tom, jaký problém chceme řešit. Jsou lidé, u kterých jdou změny snadno a během jedné terapie opravdu odstraníme všechny příčiny, kterých se problém týká. Pokud je problém dlouhodobý a projevuje se na fyzické úrovni, je většinou potřeba více terapií, protože v sobě máme více programů, které ho způsobují. Podívejte se na příklady z praxe, kde také uvidíte počet a délku jednotlivých terapií http://eft-reiki.cz/jak_pomaha_terapie_faster_eft

Už jsem absolvoval/a jiné terapie, kde jsme konkrétní  událost řešili. Musím ji řešit znovu u Vás?
Klienti mají pocit, že když už se vzpomínkou pracovali na jiné terapii, že už ji řešit u mě nemusí. Většinou se mi ale stává, že není zcela vyřešena, a proto pro kontrolu otevřeme s klientem znovu  tuto situaci a přesvědčíme se, zda je vše opravdu vyřešené a pokud ne, dořešíme ji spolu.

Jak si můžu sám/sama zkontrolovat, že mám událost vyřešenou?
Pokud se znovu ponoříte do události, kterou jste řešili, měli byste se cítit neutrálně. Neměli byste se cítit nepříjemně a nic by Vám v ní nemělo vadit. Ideálně byste se měli cítit příjemně, protože i nepříjemnou vzpomínku přeměňujeme do příjemné. Je to z toho důvodu, že čím více krásných pocitů v sobě máme, tím více krásných věcí zažíváme v našem životě. Pokud bychom měli vše vyřešené, ale neutrální, cítili bychom se prázdní.

Proč u někoho nejdou uskutečnit změny tak rychle?
Většinou je to tím, že si klient myslí, že to tak jednoduše nejde a nepůjde. Když mu něco vadilo a trápí se tím už několik let, nedovolí sám sobě, aby se toho hned zbavil. Má pocit, že jakmile odejde, všechno se mu vrátí a terapie bude k ničemu. Je potřeba pracovat na těchto přesvědčeních, aby si klient uvědomil, že to opravdu jde i jinak, a změny mohly nastat.