Jste zde

Co nás ještě ovlivňuje

co-nas-ovlivnuje
Kromě toho, jaký na nás mělo vliv dětství, jak už víte z předchozích článků, velkou moc na nás mají media, hlavně televize. Denně nás masírují, jak je všechno špatné, všude se krade, přepadává, jsou nehody, silnice jsou nebezpečné a vlastně celá doba je zlá a nebezpečná. Já se na zprávy nedívám, protože mě tyto informace nezajímají. Nic mi nedávají, jen ve mně vzbuzují strach, paniku a mám pocit, že nic nemá cenu, že když už přežiji cestu domů, tak se stane něco jiného, špatného. Vadí mi, že v lidech podporují jen strach a šíří ho takto dál. Kdo by se ale díval denně hodinu na zvířátka, jak jsou krásná? Jak jsou lidé šťastní, že se jim podařilo otěhotnět? Když už to dají, tak jedině s tím, jaké hrůzy otěhotnění předcházelo... Ale jde to i jinak, naprosto přirozeně a samo viz má zkušenost a článek Můj krásný příběh, kdy jsem otěhotněla doslova ze dne na den. Tím netvrdím, že jde všechno tak lehce a snadno, ale je i jiná cesta a jiné možnosti, a když jsme v souladu a harmonii sami se sebou, ta cesta se nám sama otevírá a vše jde samo.
 
Prosím, uvědomte si, že vždy máte možnost volby a to i na ty zprávy nekoukat. Že máte strach, aby Vám něco neuteklo? Myslím, že důležité zprávy najdete na internetu, kde máte znovu možnost volby, co rozbalit a přečíst si důkladně a vím jistě, že to nejdůležitější se k Vám vždy nějakou cestou dostane... Pokud se nechcete přestat dívat na zprávy, k čemuž Vás samozřejmě nenutím, pokud to tak vypadá, tak si prosím uvědomte, že neznáte celé příběhy těch lidí, kteří tam jsou. Proč se jim ty věci dějí. Čemu věří?  S jakými myšlenkami šli domů než je přepadli? Co jim ta situace měla dát? Ano, zní to absurdně, ale bývá to tak.
 
Když se dostaneme něčím na dno, uvědomíme si spoustu věcí a procitneme. Už vidíme, že lidé nejsou jen špatní, jak nám ukazují v televizi, ale jsou i lidi, kteří nám pomohou. A nemusí to být jen naši kamarádi a známí. I cizí lidé jsou ochotní nám pomoci a udělají to rádi a sami se nabídnou. Mám spoustu krásných zážitků, kdy mi lidé sami od sebe nabízeli pomoc s kočárkem do autobusu, otevírali mi dveře, pouštěli mě ve frontě před sebe aniž bych cokoliv řekla a dokonce mě i jedna paní pomohla balit nákup u pokladny. No řekněte, dělají tohle špatný a zlý lidé? Když je takový celý svět, znamená to, že i my? Kdo je špatný a kdo dobrý? V každém z nás je něco špatného, ale i dobrého. A je jen na nás, co chceme ukázat světu i sami sobě a jakými chceme být.
 
Je tolik lidí, kteří dělají věci pro dobro nás všech, různé kurzy osobního rozvoje, kreslení krásných a léčivých obrázků, psaní knih. A nejen tito lidé, ale každý z nás přispívá něčím pro dobro nás všech, ať už je to pekař, prodavačka, popelář, řidič, uklízečka, jakákoliv profese.
Celým článkem chci jen říct, abyste se nenechali zastrašit a snažili se neztotožnit s nimi. Každý máme svůj osud, to ano, ale můžeme ho ovlivňovat a měnit k lepšímu.
 
Přeji jen krásné okamžiky a zážitky s těmi dobrými lidmi, kteří Vám rádi pomůžou bez podmínek a aniž by z toho něco měli.