Jste zde

Síla slov

sila-slov
Síla slova je opravdu mocná, málokdy si uvědomujeme, jak svými slovy můžeme ovlivnit naše okolí a to bohužel i negativně. Uvedu příklad z praxe. Klientka měla pocit, že její život musí být komplikovaný, byla o tom přesvědčená a podle toho se jí děly různé události, které byly pro mnoho lidí zvláštní a netradiční, samozřejmě ve špatném smyslu a tyto zkušenosti byste nechtěly a ona je samozřejmě také nechtěla. Nepřemýšlela proč to tak je, prostě to tak pro ni vždy platilo.
 
Při terapii jsme přišli na to, že toto přesvědčení pramení z dětství, kdy jí doma maminka řekla: "ŽIVOT NENÍ JEDNODUCHÝ, JE SLOŽITÝ." Při těchto slovech vypadala maminka opravdu ztrápeně a vzdychala, říkala je zrovna ve chvíli, kdy se rozváděla s manželem, tedy klientky tatínkem. Pro malou holčičku bylo jednoduché uvěřit, že toto tvrzení je pravdivé podle jejího výrazu si nic nevymýšlela, navíc věděla, že maminka má vždycky pravdu a maminku se musí poslouchat. A tak si to holčička také žila.
 
Naštěstí jsme tyto spojení a souvislosti terapií odstranili a klientka ví, že život MŮŽE být jednoduchý. Na konci terapie, když jsem klientce dávala energii Reiki, se jí otevřelo nové krásné místo, její oáza klidu, kde se cítí dokonale šťastná a ví, že vše opravdu jednoduché je.